../images/motiv.JPG (37731 bytes)
Právě nás čte : . TURISTICKÝ RUCH.CZ
Česká Republika > Morava > Olomoucký kraj > Okres Olomouc > Velká Bystřice > Služby turistického ruchu >

Související odkazy


Penzion Morava - Velká Bystřice
Hotel Zámek - Velká Bystřice
Restaurace Mlýn - Velká Bystřice
Restaurace Café Bar - Velká Bystřice
Restaurace u Pekaře - Velká Bystřice
Restaurace Nadační - Velká Bystřice
Lidový rok - folklórní festival Velká Bystřice
Lidový rok - folklórní festival Velká Bystřice
 
Prezentace je zařazena v těchto kategoriích:
 |Sezónní akce

Název subjektu: Kulturní středisko Velká Bystřice
Ulice: Zámecké náměstí 79
783 53 Velká Bystřice
Tel: +420 585 351 680, + 420 728175621
IČO: 60046490
E-mail: kultura@muvb.cz
WWW stránky: http://


Lidový rok je festival folklorních souborů a skupin s mezinárodní účastí. V roce 2006 na začátku září (2 a 3 září) proběhne již 17 - tý ročník tohoto festivalu. Festival se každoročně koná pod širým nebem ve Velké Bystřici na Zámeckém náměstí před hotelem Zámek vždy právě v období na přelomu srpna a září. V případě špatného počasí se festival koná na sále kulturního domu ve Velké Bystřici.

Pořadatelem festivalu je město Velká Bystřice, Folklorní sdružení ČR, Folklorní soubor Haná a Kulturní středisko Velká Bystřice.

Záštitu nad festivalem přebírá každoročně celá řada významných osobností politického a společenského života. Již tradičně jej podporuje Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy. Záštitu nad letošním festivalem převzali: Senátor Adolf Jílek, poslanec Ivan Langer, hejtman Olomouckého kraje Ivan Kosatík, první náměstek hejtmana Ol. kraje Pavel Horák a primátor města Olomouce Martin Tesařík.


Na festivalu Lidový rok domácí i zahraniční soubory představují tradiční lidové zvyky a výroční obyčeje svých regionů v jevištní podobě a celou řadu dalších volných programových vystoupení.

Sobotní festivalová část je věnována dětským souborům, přičemž večerní část je pak vystoupením zahraničních souborů a doplňkovým programům. Slavnostní zakončení večera je doprovázeno mohutným ohňostrojem.

V průběhu nedělního festivalového programu se návštěvníkům představí dospělé soubory. Jako doplňkový program je možné v neděli shlédnout vystoupení zahraničních souborů a muzik, vystoupení šermířských skupin aj..

Po oba dva dny probíhá současně s festivalem Lidový rok i řemeslný jarmark, na němž jsou předváděna lidová řemesla, která tak svým projevem doplňují kolorit festivalu. V podloubí radnice současně probíhá i výstava tématicky zaměřená na lidový folklór, fotografie a malby.

S ohledem na lidovou kulturu zde prezentovanou je i samotný festival koncipován jako nezisková akce bez výběru vstupného.


Vážení příznivci folklóru, rádi bychom Vás tímto pozvali na náš festival LIDOVÝ ROK věnovaný lidovým tradicím. Pevně věříme, že rozšíříte řady našich stálých návštěvníků, kterých k nám každoročně na začátku září přijíždí přibližně kolem 3 000. Příjemně strávený víkend Vám přinese mnoho nových zážitků.

Copyright © 2006 www.turistickyruch.cz. Publikování nebo další šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu zakázáno. Kontaktní e-mail turistickyruch@turistickyruch.cz.