../images/motiv.JPG (37731 bytes)
Právě nás čte : . TURISTICKÝ RUCH.CZ
Česká Republika >

Související odkazy


Česká republika
Česká republika
 


Česká republika tvoří odnepaměti křižovatku evropských kultur. Kulturní charakter českých měst, venkovských sídel a lázeňských míst byl vždy inspirací pro návštěvníky a hosty sjíždějící se do těchto míst ze všech koutů světa.


Česká republika, nejmladší z rodiny států vstupujících v roce 2004 do Evropské unie, vznikla v roce 1993 rozdělením Československé federativní republiky.


Je řádným členem Severoatlantické aliance. Přestože se svou rozlohou 78 864 km2 řadí mezi malé státy, co do množství přírodních krás a dochovaných kulturních památek patří bez nadsázky mezi světové velmoci. Z hlediska geografického je Česká republika (10 300 000 obyvatel) a její historická území (Čechy, Morava a Slezsko) rozděleno do čtrnácti územněsprávních celků řízených krajskými samosprávami. Než se vydáte na cestu, přijměte pozvání na malou virtuální návštěvu po vlnách internetu.

Česká Republika - turistické informace
Česká agentura na podporu obchodu
Interaktivní brožura o ČR (English)
Interaktivní brožura o Českých horách (English)
Copyright © 2006 www.turistickyruch.cz. Publikování nebo další šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu zakázáno. Kontaktní e-mail turistickyruch@turistickyruch.cz.