../images/motiv.JPG (37731 bytes)
Právě nás čte : . TURISTICKÝ RUCH.CZ
Česká Republika > Čechy > Karlovarský kraj >

Podrobnější členění


Okres Cheb
Okres Karlovy Vary
Okres Sokolov

Nejzápadnějším územím České republiky je Karlovarský kraj, který je po Libereckém kraji druhým nejmenším krajem. Na území kraje nalezneme 3 okresy (Cheb, Karlovy Vary a Sokolov). Samotný kraj se řadí na pozici kraje s nejnižším počtem obcí. Průměrná rozloha obce je 25,1 km2 a v průměru v ní k 31.12.2000 žilo 2 306 obyvatel. Krajským městem jsou Karlovy Vary, kde žije téměř 18% obyvatel kraje.
Nadpoloviční většinu celkové délky hranic tvoří hranice se Spolkovou republikou Německo, a to na západě s Bavorskem a na severu se Saskem. Sousedem na jižní straně je Plzeňský kraj a na východě se rozkládá kraj Ústecký. Povodí Ohře pokrývá téměř celé území kraje. Jihovýchodní oblasti zasahuje povodí Berounky a ze severních svahů Krušnohoří jsou vody odváděny do saských přítoků Labe. Smrčiny a Krušné hory se táhnou na sever od Ohře, kde tvoří přírodní hranici s Německem. Směrem na jih od Ohře, na bavorské hranici, leží Český les a směrem do vnitrozemí Slavkovský les a Doupovské hory. Tepelská vrchovina pak zaujímá jih území.
.... více.
Externí odkazy:
Shlédněte video o našem kraji - MPEG, 3:01 min (24 MB)
Oficiální stránky kraje


Copyright © 2006 www.turistickyruch.cz. Publikování nebo další šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu zakázáno. Kontaktní e-mail turistickyruch@turistickyruch.cz.