../images/motiv.JPG (37731 bytes)
Právě nás čte : . TURISTICKÝ RUCH.CZ
Česká Republika > Morava > Olomoucký kraj > Okres Olomouc > Bystrovany >

Podrobnější členění


Služby turistického ruchu

Obec Bystrovany leží v rovině přibližně 2 km východně od krajského města Olomouc na obou březích řeky Bystřice. Z pohledu dopravního spojení je v obci vlaková zastávka na trati Olomouc - Opava a zároveň sem zajíždím MHD města Olomouce (autobusová linka č.15). Relativně malá vzdálenost od krásného krajského historického města Olomouce přispívá k tomu, že obec Bystrovany se stává velice atraktivním místem pro ubytování návštěvníků Olomouce, jenž vyžadují svůj klid a soukromí, které jim velké město nabídnout nemůže. Nabídka ubytovacích kapacit v rámci obce je v prostorách menších rodinných penzionů.

Významnou zastávkou se obec stává i pro milovníky cykloturistiky a turistiky, kteří kolem řeky Bystřice putují na kolech i pěšky dále na Velkou Bystřici. Právě cyklisté tvoří velkou část klientely místních hospůdek, mezi něž patří i Hospůdka u Sklenářů s nabídkou teplých jídel a bohaté nabídky nápojů. Obdivovatelé přírodních zákoutí a parků míří v Bystrovanech do areálu společnosti HORIZONT, která zde vybudovala unikátní ARBORETUM spojující možnosti relaxace v kousku přírody a příjemného odpočinku v restauraci, která je v areálu ARBORETA.
.... více.
Externí odkazy:
Oficiální stránky obce


Copyright © 2006 www.turistickyruch.cz. Publikování nebo další šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu zakázáno. Kontaktní e-mail turistickyruch@turistickyruch.cz.