../images/motiv.JPG (37731 bytes)
Právě nás čte : . TURISTICKÝ RUCH.CZ
Zprávy z tisku >
Hrady, zámky a ideální terén pro cyklisty (ze dne: 2.8.2006)
Podhorská krajina Frýdlantského výběžku na severním úpatí Jizerských hor nabízí ideální terén pro putování na kole. Hlavním magnetem je spousta památek dýchajících slavnou a bohatou historií.

Sen cyklistů: dolů podél Svratky na Vysočině (ze dne: 13.7.2006)
Celý den na kole nádhernou přírodou a pořád s kopce - to je sen mnohých cyklistů. Pokud ho chcete zrealizovat, vydejte se vlakem na Vysočinu. Ze Žďáru nad Sázavou nebo Nového Města na Moravě je to zpočátku asi 12 km mírného stoupání k pramenu řeky Svratky pod Žákovou horou (810 m). Pak už ale pojedete kouzelnou krajinou plnou zajímavých památek pořád dolů podél řeky až do Tišnova.

Za vzácnými vážkami do skal na Černé jezírko (ze dne: 12.7.2006)
Vypadají jako roboti z nejodvážnější science fiction, ale přitom na Zemi žijí už od prvohor. Řeč je o vážkách, "živých zkamenělinách" zdejší přírody. Kdo jich chce spatřit naráz celé stovky, měl by se za zajímavým zážitkem vydat právě teď k Černému jezírku na Bischofstein nedaleko Adršpašsko-teplických skal.

V rezervacích vzniknou pralesy (ze dne: 11.7.2006)
Lesníci ponechají některé části lesů v Pardubickém kraji přirozenému vývoji. Díky tomu vzniknou lokální pralesy, které budou sloužit ekologickým i vědeckým účelům.

Hrady a rybníky Českého ráje na kole (ze dne: 19.6.2006)
"Do Českého ráje, cesta příjemná je," zpívá se v jedné z písní Ivana Mládka. Nutno podotknout, že obzvláště příjemné putování v trojúhelníku mezi městy Jičín, Železný Brod a Mnichovo Hradiště nastává v okamžiku, kdy se sem dostanete: vedlejší silničky se klikatí ve stínech stromů, nad nimiž se zvedají pískovcové věže, romantická údolíčka střídají rozkvetlé louky a rybníky lákají ke koupání.

Orlické hory ničí dusík (ze dne: 25.5.2006)
H r a d e c K r á l o v é - Stav lesů v Orlických horách, které před 20 lety patřily k porostům nejvíce postiženým spadem sloučenin síry, se ani po dvou desetiletích nijak nezlepšil. Lesníci tvrdí, že kyselinu siřičitou, která na hory pršela za minulého režimu, teď vystřídala kyselina dusičná. Je to proto, že se do ovzduší dostává daleko víc oxidů dusíku zejména z prudce narůstající dopravy....

CzechTourism fandí golfu (ze dne: 25.5.2006)
Státní agentura CzechTourism (www.CzechTourism.cz, www.CzechTourism.com) zabývající se propagací České republiky jako atraktivní turistické destinace v zahraničí rozšířila v roce 2006 své marketingové aktivity o nové téma – golfovou turistiku.

Jak Češi cestují do zahraničí, a jak doma? (ze dne: 25.5.2006)
V roce 2005 došlo k 3,7% nárůstu v počtu dovolenkových cest českých občanů ve srovnání s rokem 2004. Tento nárůst je tvořen zejména navýšením počtu delších cest českých občanů do zahraničí (+8,5 %), neboť počet domácích dovolených vzrostl v roce 2005 pouze o 0,3 %.

Nejnavštěvovanější turistická destinace v ČR? Jednoznačně Praha! (ze dne: 25.5.2006)
Podle údajů Českého statistického úřadu přenocovalo vloni v Praze 3 725 180 zahraničních turistů. To představuje 58,8 % ze všech zahraničních turistů, kteří zavítali v loňském roce do České republiky. Oproti roku 2004 se v pražských hromadných ubytovacích zařízeních ubytovalo o 7,3 % více zahraničních turistů.

(Praha) Po Prague Card rozšíří služby pro návštěvníky také Trojská karta (ze dne: 25.5.2006)
Od letošního dubna si lze zakoupit zvýhodněnou vstupenku do zoo, botanické zahrady a Galerie hlavního města Prahy – Trojského zámku. Společný projekt těchto tří příspěvkových organizací města s názvem Trojská karta se bude prodávat ve třech cenových variantách. Její majitelé budou moci od dubna do září navštívit jmenovaná zařízení v jeden den nebo jednotlivě, podle svého uvážení.

(Česká republika) Historické slavnosti v nejkrásnějších českých městech (ze dne: 25.5.2006)
Česká republika se pyšní celkem 12 památkami zapsanými na prestižním Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO a jedním geoparkem UNESCO. Kromě toho, že tato místa ohromují návštěvníky svou unikátností, přinášejí jim také originální zábavu v podobě historických slavností.

(Čechy) TOURPROPAG (ze dne: 25.5.2006)
Jubilejní 10. ročník národní přehlídky propagačních materiálů v cestovním ruchu TOURPROPAG a 3. ročník mezinárodní přehlídky EUROREGIONpropag se konají v Písku ve dnech 23. a 24. května 2006.

(Morava) Moravské město Lipník nad Bečvou bude členem Spolku evropských kovářských měst (ze dne: 25.5.2006)
Město Lipník nad Bečvou a Správa hradu Helfštýna uspořádaly v roce 2005 v průběhu mezinárodního setkání uměleckých kovářů Hefaiston jednorázovou výstavu plastik na náměstí v Lipníku nad Bečvou. Výstava se setkala s příznivým ohlasem obyvatel a návštěvníků města a také samotných autorů - uměleckých kovářů.

(Česko) Na festivaly židovské kultury do České republiky! (ze dne: 25.5.2006)
Česká republika je významnou evropskou křižovatkou kultur, kde má své nezastupitelné místo i kultura židovská. Příležitost poznat tuto výjimečnou kulturu mají návštěvníci České republiky nejen prostřednictvím mnoha židovských památek, ale také na festivalech židovské kultury.

(Praha) Výstava o budovách pražských radnic v Sále architektů zahájena (ze dne: 25.5.2006)
Budovy radnic patří mezi klenoty architektury jednotlivých měst. V minulosti náležely k nejvýznamnějším stavbám ve městech jak z pohledu architektonického, tak i společenského charakteru. Dodnes jsou důstojným místem, a i když některé již neslouží původnímu účelu, často plní funkci reprezentační.

(Praha) 16. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Pražský podzim (12. září – 1. října 2006) (ze dne: 25.5.2006)
Zajímavá kulturní událost vstoupila v letošním roce do svého 16. roku. Svou pověst si buduje pomalu, pečlivě, svědomitě, osobitě. Festival zahájí českou hudbou v podání zahraničního orchestru, tentokráte BBC Philharmonic, i domácích interpretů, se sólistou Jaroslavem Svěceným v Houslovém koncertu č. 2 Bohuslava Martinů a s dalšími skladbami Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka.

Do města Loket z nové železniční zastávky (ze dne: 25.5.2006)
Již letos by měly České dráhy zrekonstruovat osmisetmetrový úsek zrušené trati mezi nádražím Loket a zastávkou Loket-předměstí. U obnovené zastávky Loket-předměstí vznikne tzv. mini dopravní terminál.

Jezeří opět vzdoruje času i uhlí. Zatím. (ze dne: 19.5.2006)
Orlí hnízdo na strmých svazích Krušných hor. Už jednou jeho osud visel na vlásku, po desetiletích spánku pak ale jeho opuštěná zákoutí přece jen ožila. Dnes však jarní pohoda kvetoucího parku znovu dýchá klidem před bouří. S novou hrozbou prolomení územních limitů na těžbu uhlí se zámek Jezeří opět ocitl v ohrožení a vysílá záchranné signály......

Z Manchesteru mezi dvě Orlice (ze dne: 18.5.2006)
Jako stvořený pro nenáročnou jízdu na kole je malebný a klidný kraj na jižním úpatí Orlických hor mezi Tichou a Divokou Orlicí. Nejsou tu velká města, velké továrny ani velké turistické magnety. Tím spíš se vám tu ale bude líbit!

Rolby zničily unikátní krkonošskou tundru (ze dne: 13.5.2006)
Unikátní krkonošskou tundru podél silnice na Luční boudu poničila rolba a fréza, která tu před několika dny odstraňovala osmimetrové sněhové závěje. Stroje páchaly letos škody i v dalších vzácných oblastech Krkonošského národního parku. Případ bude vyšetřovat policie.

Za vínem Jižní Moravou jedině na kole (ze dne: 12.5.2006)
Vinná réva, nádherná moravská příroda, půvabné sklípky... Více než sebebarvitější popis však působí na člověka vlastní zkušenost. A síť Moravských vinařských stezek je tou nejlepší...

Nejdelší vinařská stezka je Znojemská (ze dne: 12.5.2006)
Znojemská vinařská stezka je se svými 163 kilometry nejdelší trasou v síti vinařských stezek. Spojuje téměř šedesát vinařských obcí, a rozhodnou-li se turisté právě pro ni, nebudou...

Jízda přes slovácké Dolňácko i Horňácko (ze dne: 12.5.2006)
Na kopcích Strážnicka se vinná réva pěstovala od nepaměti. Region navíc ohraničují z jedné strany svahy Bílých Karpat a z druhé svírá tok řeky Moravy. Vinice jsou vysázeny na těžších...

Výprava pod Pálavou okolo Nových Mlýnů (ze dne: 12.5.2006)
Lednice, Mikulov, Valtice, Dolní Věstonice. Tato jména zná snad každý milovník historie. Obce a města Mikulovské vinařské stezky stojí sama o sobě za návštěvu. Ještě přitažlivější...

Kde se skrývá genius loci ryzích Beskyd (ze dne: 10.5.2006)
Taková místa už v Česku objevíte málokde. V tomhle překrásném pohoří ještě narazíte na samoty obklopené loukami s pasoucími se kravkami, na úzkých kamenitých políčkách spatříte koně zapřažené do pluhu... Tohle jsou Slezské Beskydy. Místo, kde odkud ještě nezmizel původní člověk a jeho život, takže celá oblast dýchá osobitým geniem loci.....

Průzkum: Praha je město dějin a piva (ze dne: 5.5.2006)
Praha a památky. Praha a historie. Praha a dobré pivo a jídlo. Praha a zábava. Mezi tato spojení si cizinci vkládají rovnítko. Vyplývá to z čerstvého výzkumu, který na veletrzích cestovního ruchu provedla agentura STEM/MARK. S otázkou Co se vám vybaví, když se řekne Praha? se obrátila na dva a půl tisíce návštěvníků na sedmi evropských veletrzích, které se konaly na přelomu roku.....

Magická místa Česka: O lásce bratrské a kameni smíru u Třeště (ze dne: 5.5.2006)
Ze silnice od Třeště do Stonařova, kousek za městem, odbočuje vpravo do polí neznačená cestička k vrchu, kterému se dodnes říká Šibeniční. Po pár metrech se cestička znovu stáčí vpravo, a tam pod mezí stojí omšelý Katův kámen. Co o něm vypráví legenda?

Dunajovické kopce: zapomenutý ráj u Pálavy (ze dne: 4.5.2006)
Sousední Pálava a nedaleká Pouzdřanská step nyní vzdorují tradičnímu jarnímu náporu návštěvníků. Do Dunajovických kopců ovšem žádná značená stezka nevede. O slunném víkendu tu zastihnete maximálně vinaře, kteří zastřihují révu či pastevce se stádem ovcí a smečkou ostrých psů....

Adrenalin brodů Bílého potoka (ze dne: 2.5.2006)
Romantická přírodní zákoutí a starobylé technické památky okořeněné šestnáctinásobným vzrušujícím broděním potoka! To vše včetně několika záchranných občerstvovacích stanic nabízí jedno z nejmalebnějších údolí na Vysočině....

Jak si užít čarodějný víkend (ze dne: 29.4.2006)
Narýpané drny, pichlavé trní, vidle i jiné překážky a ostré předměty se v dávných dobách koncem dubna objevovaly před hospodářskými usedlostmi. Vesničané věřili, že v noci z 30. dubna na 1. května mají zlé síly větší moc než jindy, nástrahy je před nimi měly ochránit. Jaké byly další zvyky našich předků a tipy, kam na čarodějnice - v článku.

Ideální cyklovýlet: přes pláně Krušných hor (ze dne: 25.4.2006)
Krušné hory jsou výjimečným českým pohořím. Nabízejí poměrně vysoké nadmořské výšky a přitom potěší i ty návštěvníky, kterým prudké kopce nedělají moc dobře. To ocení hlavně cyklisté, pro které krušnohorské pláně představují naprosto ideální terén.....

Ještěd v ohrožení (ze dne: 25.4.2006)
Dominanta Libereckého kraje a národní kulturní památka má před sebou značně nejistou budoucnost. Nynější majitel nevyloučil, že ho prodá. Horský hotel a vysílač na Ještědu nebude totiž za pár let možná sloužit tomu, k čemu byl postaven: šíření rozhlasového a televizního vysílání. Důvodem je postupná digitalizace rozhlasu a televize....

Památky v Česku: připravte si tisíce (ze dne: 21.4.2006)
Milovníci památek v Česku musí často sáhnout hluboko do kapsy. Pokud se dvojice vydá třeba na Karlštejn a prohlédne si historicky nejcennější prostory hradu včetně kaple sv. Kříže, které se otevřou 1.června, jen za vstupné utratí 600 Kč. Rodina s dvěma dětmi do 15 let by zaplatila 900 Kč. Snížené rodinné vstupné na tento prohlídkový okruh neplatí....

Polská Sněžka: Na sever! (ze dne: 21.4.2006)
Krkonoše zná snad každý, málokdo ale zavítá na jejich polskou stranu. Přitom na jaře si tady přijdou na své výletníci, běžkaři, sjezdaři i skialpinisté v lavinových svazích. Jak vypadá výstup na Sněžku z opačné strany našeho nejvyššího pohoří?

Proč hořelo na Pernštejně: nová podlahová teorie (ze dne: 21.4.2006)
Středověký Pernštejn, který před rokem téměř lehl popelem, přivítal od Velikonoc už na 2000 turistů. Loňský požár připomínají jen fotky u vchodu na prvním nádvoří a pečlivě srovnané ohořelé trámy. Proč ale vlastně na hradě hořelo, zůstává záhadou. Jaké jsou nejnovější teorie kriminalistů?

Magická místa Česka: O jezuitském chrámu v Luži a hraběnce z Košumberka (ze dne: 21.4.2006)
O čem ten příběh je? O pokoře nebo rezignaci? Kdo spolehlivě ví, co se odehrávalo v duši hraběnky Hýzrlové, když předávala svůj hrad Košumberk i celé panství jezuitům? A když pak už jen přihlížela, jak si u nedalekého městečka Luže budují znamení svého vítězství: pyšný poutní chrám Nanebevzetí Panny Marie na Chlumku?

Po lyžařích opouští Krkonoše sezónní personál (ze dne: 20.4.2006)
Tisíce lidí se začátkem zimy přelijí ze všech koutů republiky do krkonošských lyžařských středisek, aby s příchodem jara a odchodem lyžařů zase zamířili zpátky do nížin nebo do čekáren úřadů práce. Novou šanci, i když v omezenější míře, nabídnou nejnavštěvovanější české hory opět s rozjezdem letní turistické sezóny....

Příroda je za humny aneb Toulky Trojskou kotlinou (ze dne: 20.4.2006)
Při prohlídce výstavy Příroda je za humny aneb Toulky Trojskou kotlinou, která v pátek začne v pražské zoologické a botanické zahradě, budou moci lidé zapojit všechny smysly. Expozice je má seznámit s některými zvířaty, rostlinami a semeny, které se vyskytují v oblasti kolem Troje .....

Magická místa Česka: Velíz a jeho tajemství (ze dne: 19.4.2006)
Má snad laik, toulající se krajinou, nějakou výhodu před archeology a historiky? Jistěže. Nemusí tolik dbát na fakta. Smí lecčemu uvěřit. Může se nechat unášet slibnými slovy: možná, snad, prý, údajně. Nad Kublovem, ležícím v křivoklátském polesí západně od Berouna, se zdvihá vrch Velíz .....

Železné hory: u krásy na velikosti nezáleží... (ze dne: 18.4.2006)
Hezká krajina, stromy starší tisíce let, daleké výhledy i památná místa opředená starobylými pověstmi a dávnou historií. A k tomu ještě ideální terény pro nenáročnou cykloturistiku. To vše nabízejí Železné hory, nejmenší u nás....

Kde z Masaryka přežily jen 'sedmimílové' boty (ze dne: 14.4.2006)
Některé sochy se ve stroji času a politických režimů mění v štvance. Stejně jako socha prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka u moravského Kunštátu, která zde vznikla na přelomu 20. a 30. let minulého století. Po éře nacistů a komunistů z ní přežily jen obří boty.....

Vzácný Špačkův dům nahradil kýč na peníze (ze dne: 7.4.2006)
Chybělo osm let a neobarokní Špačkův dům v centru Prahy mohl slavit sto let. Místo toho ho soukromá firma se souhlasem pražských úřadů zbourala a na jeho místě postavila obří budovu se stovkami kanceláří....

Magická místa Česka: Trosky tajemné nad zemí i pod zemí (ze dne: 7.4.2006)
Jejich dvouhlavá silueta, zdvihající se ze zvlněné roviny Českého ráje, patří k symbolům české krajiny stejně jako Říp, Milešovka či Ještěd. Milovníci superlativů o nich mluví jako o osmém divu světa - údajně nikde jinde nezatuhla čedičová vyvřelina do tak impozantních dvou sloupů, které mezi sebou ponechaly dost místa pro hradní opevnění .......

Zpráva ze 7. ročníku konference o cestovním ruchu „Cestovní ruch na prahu 3. tisíciletí“ (ze dne: 5.4.2006)
Druhý den 7. ročníku konference „Cestovní ruch na prahu 3. tisíciletí“ konané 3. a 4. dubna 2006 v Praze navštívili předseda vlády Ing. Jiří Paroubek a ministr pro místní rozvoj Mgr. Radko Martínek. Ve vypjatém období současné povodňové kalamity vyšetřil premiér čas, aby vyslovil uznání za výsledky cestovního ruchu v posledním období a zdůraznil jeho důležitou roli v celé ekonomice....

Český ráj se stal geoparkem UNESCO (ze dne: 5.4.2006)
Významná část turistického regionu Český ráj včetně území Chráněné krajinné oblasti Český ráj, která je nejstarší CHKO v České republice a letos slaví 50. výročí svého založení, patří od října 2005 mezi evropské geoparky UNESCO. Český ráj se tak zařadil po bok jednadvaceti evropských a osmi čínských geoparků a zároveň se stal zatím jediným geoparkem v nových členských zemích Evropské unie. Ocitl se tak v jednom společenství například s proslulým zkamenělým lesem na řeckém ostrově Lesbos....

Regionální prezentace - Šumava (ze dne: 4.4.2006)
Česká centrála cestovního ruchu - CzechTourism si vás dovoluje pozvat na druhouí regionální prezentaci v roce 2006, určenou pro cestovní kanceláře, která se uskuteční ve středu 12.dubna 2006 a jejím cílem bude region Šumava...

Na festivaly židovské kultury do České republiky! (ze dne: 4.4.2006)
Česká republika je významnou evropskou křižovatkou kultur, kde má své nezastupitelné místo i kultura židovská. Příležitost poznat tuto výjimečnou kulturu mají návštěvníci České republiky nejen prostřednictvím mnoha židovských památek, ale také na festivalech židovské kultury....

Historické slavnosti v nejkrásnějších českých městech (ze dne: 4.4.2006)
Česká republika se pyšní celkem 12 památkami zapsanými na prestižním seznamu světového kulturního dědictví UNESCO a jedním geoparkem UNESCO. Kromě toho, že tato místa ohromují návštěvníky svou unikátností, přinášejí jim také originální zábavu v podobě historických slavností....

Karlštejnu hrozila naprostá katastrofa (ze dne: 3.4.2006)
Moc nechybělo, ale Karlštejn nespadne. Teď budou památkáři pokračovat ve zvelebování, které museli kvůli poškozené statice přerušit.....

Na kolo v nové sezóně (ze dne: 31.3.2006)
Každou chvíli se oteplí, roztaje sníh, cesty trochu oschnou a cyklisté vyrazí na své oblíbené trasy. Cykloturisté, bikeři i sportovní rodinky s dětmi si začnou zase užívat podle svého gusta - někdo bude trénovat jako o život, jiný se bude ze sedla kochat krajinou. Pro inspiraci uvádíme nejznámější regiony, které jsou pro tuzemské cyklisty zemí zaslíbenou. Ať to frčí!....

Matějská pouť (ze dne: 30.3.2006)
Matějskou zná každý v této republice. Skoro všichni někdy procházeli kolotoči zaplněným a klobásami a cukrovou vatou provoněným Výstavištěm. Když se objeví zpráva, že matějská právě začala, vybaví si moře lidí to barevné šílení, hukot a skřípění atrakcí, ty ohlušující výkřiky z ampliónů "pojeďte s námi, zažijete báječné dobrodružství, už se to točí, už se to rozjíždí."......

Tající Antarktida na řece Bečvě (ze dne: 28.3.2006)
Obrovské kry ledu, ledopád, v kterém průrvou vidíte deroucí se divokou jarní vodu, rozpraskaná ledová pole na stovkách metrů čtverečních. Tyto výjimečné přírodní jevy, které přináší obleva po nekonečné zimě, jsou právě nyní k vidění na některých místech v Česku....

MOZART PRAHA 2006 (ze dne: 28.3.2006)
Od ledna letošního roku probíhá v Praze celoroční projekt nazvaný MOZART PRAHA 2006, který připomíná 250. výročí narození geniálního skladatele Wolfganga Amadea Mozarta....

Nejdůležitější festivaly vážné hudby v České republice (květen – říjen 2006) (ze dne: 28.3.2006)
EXKLUZIVNÍ POZVÁNKA DO ZEMĚ HUDBY .....

Sportovní léto v České republice (ze dne: 28.3.2006)
Nejen kulturou živ je člověk! Česká republika je zemí s mimořádně bohatou kulturní nabídkou, ale nezapomíná ani na příznivce sportu. Z následujících akcí si určitě vyberete....

V USA ho střeží v rezervaci, v Česku skončil na dlažbě (ze dne: 24.3.2006)
Leckterý cestovatel obdivuje zkamenělé stromy v arizonském Petrified Forest, druhém nejstarším Národním parku USA, který vznikl v roce 1906. Málokdo ale tuší, že o půl století dříve byl stejný výtvor přírody poprvé na světě odborně zdokumentován z opačného koutu zeměkoule. A to od nás. Z Jestřebích hor v severovýchodních Čechách.....

Křivoklátsko: sedm divů světa v Česku (ze dne: 22.3.2006)
Ikdyž to právě dnes tak nevypadá, zima bude brzy pryč a otázka je jasná - kam na první jarní výlet do probouzející se přírody? Pokud chcete vidět nádherný původní les včetně vzácného tisu, unikátní hrad, jezírka, vodopád i nejhezčí skálu ve středních Čechách, volba je jen jedna: Křivoklátsko.....

Jak Bílka podala ruku sudetským Němcům (ze dne: 17.3.2006)
Většina bývalých sudetských obcí v Česku dnes chátrá, Bílka ale jde proti času. Tahle víska na Teplicku by asi vždycky trčela trochu víc z šedivé řady už jen proto, že leží přímo pod nejvyšší horou Českého středohoří, Milešovkou. Výjimečná je ale tím, jak ji místní zvelebují, a hlavně tím, jak se staví k česko-německé minulosti.......

Zimní hrady Jeseníků bez turistů v patách (ze dne: 16.3.2006)
Zima je opravdu nekonečná, ale nezoufejte. Právě teď je totiž nejlepší doba na objevování romantiky hradů v Jeseníkách. Mnohé zříceniny se totiž v létě úplně skrývají pod listím stromů a křovin, zatímco v zimě naplno odhalují svou krásu.....

Kongresová turistika je pro Českou republiku významnou součástí cestovního ruchu (ze dne: 15.3.2006)
Kongresová turistika je jednou z priorit agentury CzechTourism, která se z tohoto důvodu rozhodla pro realizaci rozsáhlého výzkumu ve 14 zemích světa. Hlavním cílem bylo zjistit, jaká kritéria rozhodují při výběru „decision makers“ pro místo konání jejich kongresů, seminářů a workshopů se zaměřením na vnímání České republiky v této oblasti cestovního ruchu.....

Do Česka loni přijelo šest a půl milionu turistů (ze dne: 14.3.2006)
"Turisté z Koreje jsou zjevně naše nová naděje," tvrdí marketingový ředitel největšího tuzemského hotelové řetězce Orea Hotels Milan Pavelka. Právě hosté z Jižní Koreje a Japonska patří mezi nejrychleji rostoucí skupinu turistů, kteří přijíždějí do Česka....

Svět nám ho závidí, Česko ho nechává chátrat (ze dne: 10.3.2006)


Za tajemstvím oskeruše - slavnost stromů v podhůří Bílých Karpat (ze dne: 10.3.2006)


Magická místa Česka: Šporkovi opuštění andělé u Lysé nad Labem (ze dne: 9.3.2006)


Kolik věží má Praha? Nikdo to neví... (ze dne: 8.3.2006)


Italka: V zimě je Praha hezčí (ze dne: 8.3.2006)


Jak Jakešův prst navždy změnil panorama Prahy (ze dne: 3.3.2006)


Magická místa Česka: Petrohrad stojící v kraji českém (ze dne: 2.3.2006)


Turisté v Praze živí až sto tisíc lidí (ze dne: 1.3.2006)


Civilizační únik v jednom z nejhezčích kaňonů Česka (ze dne: 1.3.2006)


Jihlava: triumf normalizace nad prohnilým středověkem (ze dne: 24.2.2006)


Naturisté v Česku: I zima je prima! (ze dne: 23.2.2006)


Magická místa Česka: Dva příběhy z kláštera v Teplé (ze dne: 9.2.2006)


Bizarní proměna olomouckého orloje (ze dne: 3.2.2006)


Západočeské lázně investovaly stamilióny (ze dne: 3.2.2006)


Hostýnské vrchy: malé hory, velká pohoda (ze dne: 2.2.2006)


Magická místa Česka: Horké bažiny Soosu pod chladným sněhem (ze dne: 31.1.2006)


Něco statistik z příjezdového cestovního ruchu do ČR (ze dne: 23.1.2006)


Názory návštěvníků turistických regionů ČR (ze dne: 23.1.2006)


Olomouc region Card – snadné cestování po Olom. kraji (ze dne: 23.1.2006)


Magiská místa Česka: Jak svatý Prokop v Sázavě zázraky konal (ze dne: 23.1.2006)


Česká republika vystupuje jako partnerská země na veletrhu (ze dne: 19.1.2006)


Orlické hory: na běžkách od bunkru k bunkru (ze dne: 17.1.2006)


České a moravské hory přilákaly o víkendu tisíce lyžařů (ze dne: 15.1.2006)


Česko láká více turistů (ze dne: 11.1.2006)


Vysočina: nejen běžkařů to ráj... (ze dne: 11.1.2006)


Česko loni navštívilo 6,4 milionu zahraničních turistů (ze dne: 10.1.2006)


Česko loni přilákalo šest milionů turistů (ze dne: 2.1.2006)


Magická místa Česka: Na Štědrý večer neradno vcházet do černokosteleckých lesů... (ze dne: 29.12.2005)


Poslední hory v Česku komercí nedotčené... (ze dne: 21.12.2005)


Turisté jezdí hlavně do Prahy, kraje to chtějí změnit (ze dne: 20.12.2005)


Praha v roce 2006 ve znamení Mozarta (ze dne: 20.12.2005)


Praha v roce 2006 hlavním městem basketbalové Evropy (ze dne: 20.12.2005)


Magická místa Česka: Jak poustevník Ivan od Srbska ďábly vyháněl (ze dne: 14.12.2005)


Krušné hory: ve vzhledu převálcují i Krkonoše (ze dne: 13.12.2005)


Magická místa Česka: Bádání o Andělské Hoře (ze dne: 9.12.2005)


Nejhezčí beskydské hřebenovky (ze dne: 8.12.2005)


Česko turisty láká, odrazují je ale služby a kriminalita (ze dne: 5.12.2005)


Ve stopě nejhezčích tras v Hrubém Jeseníku (ze dne: 29.11.2005)


Magická místa ČR: Valdek v zeleném obležení (ze dne: 29.11.2005)


Přilákat české turisty je těžké, říká šéf hotelové sítě (ze dne: 28.11.2005)


Magická místa Česka: Tajemná Grybla u Jílového (ze dne: 21.11.2005)


Armáda rozhodla otevřít Boletice turistům (ze dne: 13.10.2005)


Copyright © 2006 www.turistickyruch.cz. Publikování nebo další šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu zakázáno. Kontaktní e-mail turistickyruch@turistickyruch.cz.